Řecký ostrov Kefalonia

Ostrov Kefalonia v Řecku se každým rokem stává prázdninovým cílovým místem velkého množství návštěvníků nejen z Evropy, ale z celého světa. Ke strávení dovolené je možno volit jak mezi hotely včetně stravování, tak nijak honosně zařízenými a pochopitelně levnějšími apartmány bez stravování. V katalozích českých cestovek je jich k nalezení dostatek.

Kefalonia je jedním z největších ostrovů v Jónském moři a současně je 6. největším řeckým ostrovem. Jeho rozloha je skoro 800 kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Argostoli a kromě vypůjčeného automobilu je možné se k jeho návštěvě vypravit trajektem nebo autobusem.

Kefalonii mezi lidmi proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, který byl natáčen právě zde. Do té doby jej znalo jen pár skalních příznivcům Řecka, kteří už ale měli procestovány prakticky veškeré jeho ostrovy. Ostrov ale stále nepatří mezi příliš exponovaná letoviska, takže i v současnosti se zde dá během léta najít zastrčená pláž téměř bez turistů. Pláže ostrova jsou jak písčité, tak s oblázky a kamínky a mořská voda je tak modrá, až přecházejí oči. V jarních měsících pak celé území ostrova rozkvete a po celém ostrově se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptů.

Během pobytu na ostrově je možné udělat si lodní výlet na nedalekou Ithaku nebo si vyšlápnout na vrcholky místních hor. K prozkoumání ostrova je pak dobrou volbou půjčit si automobil či malou motorku. Symbolem většiny ostrovů v Egejském moři jsou větrné mlýny, které stojí i na Kefalonii. Byly vybudovány severním směrem od města Argostoli. Na gurmány na ostrově pak čekají pokrmy z mořských ryb nebo výborné víno Robolla.