Řecký ostrov Korfu

Ostrovu Korfu (občas zvaným také Kerkyra) se v některých publikacích přezdívá Zelený Diamant či také smaragd Středomoří. Kvůli dost vydatným srážkám a dobrému klimatu se tady skvěle daří nejrůznější fauně i flóře, jež jen dokreslují půvab tohoto na první pohled zeleného ostrova. Jen pro zajímavost: na Kerkyře roste divoce v přírodě přes 40 druhů divokých orchideí.

Již v minulosti se řadil ostrov k hojně navštěvovaným destinacím pro dovolenou během prázdnin a tento stav během posledních let ještě posílil. Již před více než jeden a půl stoletím si ho zamilovala císařovna Sissy z Rakouska a vybudovala zde zámeček jménem Achilleion.

V současnosti je ostrov vyhledávanou destinací především pro dovolenkáře z Anglie, kteří na ostrov cestují po stopách spisovatelů Georga Gordona Byrona a G. Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten se zde ve vile Mon Repos nedaleko města Korfu v roce 1921 narodil.

Kerkyra se chlubí hlavně zdejším poměrně členitým pobřežím, které se vine v délce větší než 200 km. Místní pláže patří k těm nejkrásnějším a nejpůsobivějším v oblasti Středozemního moře.

Nejvíce z nich, především v severní a pak západní části ostrova, je písčitých. V jejich blízkosti leží známá letoviska jako jsou Sidari, Acharavi a Agios Georgios.

Naopak podél východního pobřeží jsou pláže pokryté hlavně oblázky. Tuto pro někoho ne příliš pozitivní zprávu ale vyvažuje klidnější a teplejší moře a též nijak intenzivní vítr jako fouká na severu ostrova. Ve východní části ostrova se nachází letovisko Dassia, kam turisté cestující na ostrov velmi často směřují.

Hlavní město ostrova Kerkyra žije rušným a pulzujícím rytmem. Na ty, kteří rádi nakupují, tu čeká přehršel obchůdků s nejrůznějšími pochutinami a památkovými předměty všeho druhu a četné restaurace a bary. Během noci tu atmosféra určitě nekončí, protože má hezká řádka obchůdků otevřeno i těsně před půlnocí. Příznivci noční zábavy mohou navštívit některou z diskoték, které končí provoz obvykle až nad ránem.