Řecký Limnos

Limnos, drobný řecký ostrůvek, který není zatím poznamenaný masivní turistikou, bez přehánění vybízí ke strávení příjemné dovolené. Leží v severní části Egejského moře a rozkládá se na 500-ti kilometrech čtverečních. Vytvářejí jej v podstatě dva malé ostrůvky, jež spojuje šíje. Nejjižněji položené město Marina je současně i hlavní město. Nachází se tu zdejší přístav pro jachty a město se může chlubit opevněním z dob benátské říše a archeologickým muzeem. Marina se stala místem, kam směřuje své kroky většina rekreantů za rozptýlením do kaváren a nejrůznějších krámků.

Na celém, hlavně hornatém ostrově, panuje uklidňující harmonie, zdejší obyvatelé jsou velmi vstřícní a rádi vyhoví i těm nejzmlsanějším turistům. Místní restaurace již na velkou vzdálenost lákají na aroma čerstvě usmažených a opečených mořských živočichů a jiných lahodných jídel, které uspokojí i ten nejzmlsanější jazýček. Za vyzkoušení stojí místní domácí sýr, med a víno. Ostrov je dokonalým eldorádem cestovního ruchu. Je opředen historickými mýty a bájemi. Údajně na ostrově žil Hefáistos, bůh ohně, jenž tu měl jsou bájnou dílnu.

Skvělá pozice v evropském jižním cípu garantuje příjemné teplé počasí v průběhu celé sezóny. Celou sezónu na nebi září zlatá ohnivá koule, která se schovává jen po setmění. Déšť je tu velmi vzácný. Za vidění stojí zdejší lesíky, ale i liduprázdné pláže, malebné zátoky, krajina plná písku a především solné jezero.

Celé břehy jsou velmi členité a prý se tady nachází ty nejkrásnější pláže ze všech Egejských ostrovů. Asi je to k nevíře, když se jedná o tak malý ostrov, ale nachází se tu až sto pláží. Ta nejčastěji zmiňovaná v souvislosti s krásou se jmenuje Plati Beach a jistě by ji neměl žádný turista minout. Jde o nejoblíbenější pláž celého ostrova.

Pobřeží se zlatými písečnými plážemi láká rekreanty k odpočinku a k dovádění v křišťálově čistých vodách, kde je možné se potápět a šnorchlovat. Ve většině jsou tu menší pláže, jenž bývají ukryty v malebných zátočinách a které zaručí strávení ničím nerušené dovolené.