Řecká Olympská riviera

Je-li v nějaké souvislosti zmíněno Řecko, tajným tipem řady protřelých cestovatelů je paradoxně pevninské Řecko. Především pak Olympská riviéra, nacházející se na úpatí majestátného Olympu. Na turisty tady čekají působivé výtvory matky přírody, jež zaujmou na jedné straně příkrými horami a na druhé straně čisťoučkým mořem a plážemi se zlatavě zbarveným jemným pískem. Davy turistů tady ovšem nejsou a moře i pláže bývají permanentně perfektně čisté.

Nejnavštěvovanějšími letovisky jsou Nei Pori, Leptokaria, Platamonas a Paralia. Každé ze jmenovaných poskytuje turistům celou řadu apartmánů, penzionů a samozřejmě hotelů.

Riviéra pod Olympem bývá též nazývána jako Pierie. Její pláže jsou každoročně oceňovány modrými vlajkami a tato oblast vábí k návštěvě nejen rekreanty, kteří hledají poklidnou dovolenou na pobřeží moře, ale též turisty, kteří se rádi pěšky vydávají na vrcholky hor a a libují si v atmosféře dob dávno minulých. Nedaleké pohoří Olymp si dle řeckých bájí zvolilo 12 bohů za své sídlo a právě z jeho vrcholku vládl nejvyšší z nich Zeus. Okolí Olympu bylo v roce 1938 prohlášeno za národní park.

Údajně nejhezčí pláže na Olympské rivieře jsou prý kousek od městečka Nei Pori. Nei Pori se nachází u jižního cípu pohoří Olymp. Pro aktivnější jedince jsou na plážích místními provozovány atrakce v podobě jízdy na vodních lyží, let na padáku taženém motorovým člunem a podobné vodní sporty. Na ty nejmenší čeká v srdci letoviska lunapark, dospělí zase mohou zajít do některého z místních barů, taveren nebo obchůdků.

Necelé 3 km od Nei Pori se nachází příjemné letovisko Platamonas. I na tomto místě jsou velmi dobré podmínky pro dovolenou u moře jak má být, moře je zde průzračně čisté. Nad Platamonasem se tyčí k nebi zřícenina hradu, která romanticky vynikne v čase, kdy se slunce sklání k obzoru. Dokonale je možné si pohled vychutnat během večerní procházky po pobřeží.