Řecká Epirská riviéra

Oblast kolem Pargy je celá poněkud izolovaná od zbytku řeckého území. Potěšitelné ale je, že již se pracuje na výstavbě nové dálnice. Ta spojí region kolem Pargy s hlavními tahy napříč Řeckem a měla by Parze zaručit možnost stát se oblíbenou turistickou oblastí. V blízkosti Pargy mají turisté možnost se setkat s ne úplně typickou řeckou kulturou.

Z moře je dobrý výhled na nedaleký ostrov Paxos a jižní výspu ostrova Kerkyra. Při dobrém počasí je možné dohlédnou dokonce až na pobřeží ostrova Lefkada. Plusem pro Epirskou rivieru je fakt, že vzhledem k blízkosti okolních ostrovů je možné se pravidelně vypravovat na jednodenní poznávací výlety okolních ostrovů a na noc se vracet na svůj příjemný a útulný poloostrov. Dobrodruzi se pak vydávají i do ne příliš vzdálené Albánie. Nedaleko Pargy se nalézá i nejhlubší řecká soutěska Vikos, měřící 12 kilometrů. Ta byla vyhlášena chráněným parkem.

Ke slunění se na břehu moře lze volit hned z několika pláží. Téměř v centru města se nachází Krioneri, ale vzhledem k její velikosti bývá v průběhu léta často plná turistů. A proto se vyznavači soukromí vydávají na pláže více vzdálené od centra.

Pro tento účel je často používáno vodní taxi, jež turisty naloží a vylodí přímo na dané pláži. Po silnici je možné se dostat k pláži Lichnos. Ta se nachází od města vzdálena asi 4 kilometry a je považována za jednu z nejkrásnějších. V neposlední řadě je pak třeba zmínit pláž s oblázky Valtos, která na délku měří několik kilometrů a míří na ni většina dovolenkářů.

Se zapůjčeným šlapadlem lze strávit pohodové minuty na nevelkém ostrůvku v zálivu Panagia. Malebné městečko Parga je omýváno vodami Jónského moře, v jehož vodách lze získat ztracenou energii.