Želví ostrov Zakynthos

Prý nejkrásnější ostrov Jónského souostroví je známý ostrov Zakynthos. Je možné jej jednoduše někomu přiblížit coby kvetoucí a kus země uprostřed moře plný zeleně, na němž se krčí malebné horské vesničky a četné kláštery. Hlavní město ostrova se jmenuje stejně jako ostrov samotný, tedy Zakynthos. Jméno pochází z označení divokých hyacintů, jež zde na ostrově každým rokem na jaře rozkvétají po celém ostrově.

Na ostrově se určitě nebudou nudit ti, kteří během svých zájezdů do Řecka či jiných destinací obdivují přírodu a rádi ji poznávají. Populární raritou ostrova je pláž Xyngia. Jde o nijak rozlehlou pláž z oblázků, nedaleko které proudí z nitra Země pod mořskou hladinou značné množství síry. Voda je tu zbarvena bíle, je velmi cítit po síře a má léčivé účinky. Romantici zase míří ke Mizithreským skalám, ke kterým se váží báje o Alexandru a Roxaně a jejichž návštěva by měla zajistit lásku na celý život.

Na ostrově se též nachází největší zoologická zahrada v jihozápadním Řecku. Chovány tu jsou stovky nejrůznějších živočichů od obojživelníků přes ptáky až po savce. Park se jmenuje Kamenný Askos a jeho procházku by si neměl nikdo z turistů nechat ujít.

K sladkému nicnedělání doslova lákají ty nejromantičtější pláže s bílým jemným pískem. Tou nejznámější je Navaggio (nebo též pláž Ztroskotání), na níž se turisté mohou vyřádit v blankytně modrém moři, ze kterého až bolí oči.

Největší raritou ostrova je zřejmě želva Caretta Caretta. Ta sem v průběhu letní sezóny přiláká celé zástupy zvědavých turistů, neboť se zde v průběhu léta rozmnožuje a na plážích klade svá vajíčka. Vzhledem k velké turistické vytíženosti ostrova se však stala ohroženým druhem a je zákonem striktně chráněná. Setkání se želvami je možné absolvovat na jihu ostrova, ale je nutné si uvědomit, že vzhledem k jejich výskytu jsou v těchto místech zakázány jakékoli vodní sporty. K místům, kde se želvy vyskytují, se denně pořádají i výpravy lodí a návštěvníci si tak mohou vychutnat plavání s těmito vzácnými tvory.